Czy runda wiosenna będzie lepsza w wykonaniu podopiecznych trenera Krupy? Jeśli tak to dlaczego?

Aktualności

Pierwsze koty za płoty.

• autor: daciak994, 2011-08-21 15:40

W swoim pierwszym meczu w sezonie 2011/12 "Wilki" pokonały na wyjeździe z "Draco" Kowala 2:0. Bramki dla LKS-u strzelali: Czarnota Jakub i Daczka Sebastian

Więcej o meczu w rozwinięciu relacji.

Średnia wieku zawodników przebywających w LKS-ie od pierwszej minuty na boisku wynosiła 19,7. Trener postawił na młodych zawodników i było to dobre posunięcie. W drugiej połowie weszli Ci bardziej doświadczeni, którzy kontrolowali co działo się na boisku.

Niespodziewanie od pierwszych minut zaatakowali gospodarze, przez pierwsze 10 minut nie mieliśmy nic do powiedzenia. Na nasze szczęście nasi obrońcy dwukrotnie blokowali strzały FC "Draco". Potem najwyraźniej zawodnicy z Kowali opadli z sił i to my doszliśmy do głosu. Już w 13 minucie pierwszy rzut rożny został zamieniony na bramkę. Dośrodkowywał Alex Daczka a do bramki w zamieszaniu trafił Kuba Czarnota. Następnie znów kilka razy odważnie ruszyli gospodarze ale nie zagrozili bramce dobrze spisującego się dzisiaj Kramka Rafała. Kilka minut przed przerwą świetną sytuację miał Sebek Kramek, lecz niepotrzebnie chciał odegrać do Turskiego i straciliśmy dobrą okazję do strzelenia bramki. Tyle do przerwy.

W przerwie trener zdjął Daczkę A. i Skoczylasa, zastąpili ich odpowiednio Daczka S. oraz Jarek Wielgos. To były dwa dobre posunięcia trenera. Uspokoiła się gra w środku. Kilka razy zagroziliśmy bramce Piłata, lecz na niewiele się to zdało, dobrą sytuację znów miał Kramek Sebek, lecz nie potrafił skierować piłki do bramki. W 77 minucie mieliśmy rzut wolny z odległości 25 metrów. Do piłki podszedł Sebek Daczka i pięknym strzałem pokonał Piłata. Potem nasi zawodnicy nie chcieli się przemęczać, ponieważ za tydzień nasz chyba najtrudniejszy mecz w całym sezonie czyli wyjazd do Końskowoli. Ale nasz "Żywiec", czyli Jarek Wielgos nie odpuszczał i chciał za wszelką cenę wpisać się do protokołu sędziego. Po podaniu od Daczki znalazł się w sytuacji sam na sam lecz świetnie bronił Piłat wybijając piłkę na rzut rożny. Wykonywał go Sebek Daczka, który idealnie wrzucił na krótki słupek, gdzie stał Jarek Wielgos, który o kilkanaście centymetrów pomylił się, posyłając piłkę nad bramką. Jeszcze potem Jarek za lekko uderzył z 7 metrów. Potem ostatnią szanse mieli gospodarze lecz po strzale głową jednego z zawodników Kowali minęła bramkę Kramka.

Za tydzień jedziemy do Końskowoli na mecz z "Powiślakiem". Spotkanie rozpocznie się o godz. 15:00. Dziewczyny jadą zaś do Łęcznej na swój pierwszy mecz w sezonie. Zagrają tam z GKS "Bogdanka" II Łęczna. Wyjazd o 7:30, mecz o 11:00. Juniorzy na inaugurację jadą do Stróży na mecz z LKS Kowalin, mecz odbędzie się o godz. 14:00, informacje o wyjeździe zostaną podane w najbliższym czasie. Wszystkie te mecze odbędą się w niedzielę 28 sierpnia. Serdecznie zapraszamy.