Horror, męczarnie, ZWYCIĘSTWO!

• autor: daciak994, 2013-06-10 09:51

Wilki rzutem na taśmę zapewniły sobie trzy punkty w meczu z Klubem Sportowym z Drzewc, bramkę na wagę zwycięstwa w ostatniej sekundzie zdobył Jacek Banaś, który dołożył jeszcze jedno trafienie, bramkę strzelił również Karol Krzak. Więcej o meczu w rozwinięciu.

Początek meczu wyglądał obiecująco, drużyna z Drzewc nie miała pomysłu na grę i oczywiście próbowali długich, często przekątnych piłek na szybkich pomocników i napastnika. Nasz zespół starał się poszanować piłkę, rozegrać ją. Odziwo, mimo szybkiego tempa gry sytuacji czysto-strzeleckich nie było. Aż do 12 minuty, piłkę na prawej stronie dostał Aleks Daczka, wypuścił w bój aktywnego w tym meczu Karola Krzaka, który dograł ją do środka, piłkę przyjął Jacek Banaś, obrócił się z obrońcą na plecach i posłał ją w długi róg bramkarza, Michał Pyśniak próbował jeszcze interweniować, lecz futbolówka po rękach wpadła do bramki. Kilka minut później dogodną sytuację miał napastnik gospodarzy, jednakże za mocno wypuścił sobie piłkę i Robert Krupa pewnie ją przechwycił. W 25 minucie wynik mógł podwyższyć Krzak, jednakże zamiast strzelać, próbował ją odegrać do Banasia i kolejna akcja Wilków spaliła na panewce. Na szczęście Karol zrehabilitował się w 34 minucie, znów akcja prawą stroną. A. Daczka wstrzymał akcję i podał piłkę do Dawida Malana, ten zaś odegrał ją do Krzaka, który z pierwszej piłki pięknie zagrał do Daczki, szybkie odegranie, w pole karne wpada Krzak, mija obrońcę i strzałem po długim rogu pokonuje Pyśniaka. Pod koniec pierwszej połowy dwie dobre okazje miał Sebek Kramek, lecz najpierw podjął złą decyzję i zagrał piłkę wprost pod nogi rywala, a potem w ostatniej chwili wybił mu ją obrońca. Ostatnim akcentem pierwszej połowy był ładny strzał Filipa Pyśniaka z 30 metrów. W drugiej połowie w naszych zawodników wstąpiła niemoc, ekipa Andrzeja Nowaczka widząc to śmiało ruszyła do ataków, ale nie stwarzali oni większego zagrożenia. Aż do 73 minuty, kiedy w przypadkowy sposób wpakowali piłkę do bramki. Kilka minut później w   podobny sposób doprowadzili do remisu. Walka trwała dalej, w grę obu drużyn wkradł się chaos, ponieważ zarówno KS jak i Wilki chciały przechylić ten mecz na swoją korzyść. Gospodarze mieli piłkę meczową, ale jeden z pomocników źle zachował się w dogodnej sytuacji i posłał piłkę głową ponad bramkę, wcześniej Wojciech Plewiński mógł dosłownie wejść z piłką do bramki, ale zdecydował się na uderzenie i piłka powędrowała daleko obok bramki. W doliczonym czasie gry Krzysiek Grądziel sfaulowany był 35 metrów od bramki Pyśniaka. Do piłki podszedł Sebek Daczka, zacentrował ją na długi słupek, tam świetnie znalazł się Karol Krzak, który uderzył na bramkę, piłka odbiła się od słupka i toczyła się wzdłuż linii bramkowej, z gąszczu zawodników wyskoczył Jacek Banaś i wślizgiem zdobył zwycięską bramkę. Po tym wydarzeniu sędzia zakończył spotkanie. Zawodnicy LKS-u wraz z kibicami wybiegli na środek boiska i cieszyli się ze zwycięstwa. W tym momencie pragniemy podziękować zawodnikom i kibicom Jaworzanki Rogów oraz kibicom z Wólki Polanowskiej, Wrzelowa, Zakrzowa i innych okolicznych miejscowości za wspaniały doping, aż lepiej się grało. Dziękujemy! Zapraszamy na następny mecz, który odbędzie się w sobotę, w Rososzy z miejscowym Amatorem.