Czy runda wiosenna będzie lepsza w wykonaniu podopiecznych trenera Krupy? Jeśli tak to dlaczego?

Aktualności

Jesień tuż za podium.

• autor: daciak994, 2009-11-20 12:44
Chcemy przedstawić Państwu poczynania naszej ekipy w rundzie jesiennej. Naciśnij WIĘCEJ!!
Po rundzie jesiennej nasi zawodnicy zajmują czwartą lokatę, zgromadzili 26 punktów w 13 meczach. U siebie ani razu nie przegraliśmy, strzelając 18 bramek, tracąc tylko 3. Ale na wyjazdach było trochę gorzej. 2 mecze wygraliśmy, 2 zremisowaliśmy zaś 3 przegraliśmy, bilans bramek to 13-21. Zaczęliśmy 23 sierpnia.

I kolejka- MKS "Stal" II Poniatowa-LKS "Wilki" Wilków 9:2 (Woś x2) 23.08.09r.
Niefortunny start rundy. Przegraliśmy w Poniatowej różnicą 7 bramek. Na początku "Stal" miała przewagę lecz zdołaliśmy doprowadzić do remisu za pomocą Mateusza Wosia, który w tym meczu jeszcze raz wpisał się na listę strzelców, pakując piłkę do bramki na 2:2. Lecz potem nasi zawodnicy opadli z sił i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5:2. W drugiej odsłonie meczu, "Stal" przejęła kompletnie sytuacje na boisku i wpakowała nam 4 bramki. Trudno się dziwić porażki, jeżeli w "Stali" grali zawodnicy, którzy ogrywali się w IV lidze i wyżej, tacy jak: Jasik, Miazga, Wojewódka czy Czarnecki. Po tym meczu Ci zawodnicy przeszli do pierwszego składu i "Stal" nie była już taka mocna, na nasze nieszczęście.

II kolejka- LKS "Wilki" Wilków-GKS "Bobry" Karczmiska 4:0 (Woś x4) 30.08.09r.
Drugi mecz na jesień przyniósł oczekiwane i efektowne zwycięstwo nad Karczmiskimi "Bobrami". Mecz zaczął się od naszych ataków. Kilka zmarnowanych sytuacji przez Wosia i w końcu bramka z beniaminkiem. Do przerwy wynik 1:0. W drugiej połowie to znów nawałnica na bramkę zawodników z Karczmisk i znów marnowane sytuacje kolejno przez Wosia i Czarnotę W. Około 65 minuty worek z bramkami się rozwiązał. Swoje 3 trafienia dołożył Woś i pewnie ograliśmy beniaminka z Karczmisk. Choć mogło być o wiele więcej bramek. Po tym meczu kontuzji nabawił się Woś.

III kolejka- LKS "Mazowsze" Stężyca-LKS "Wilki" Wilków 4:1 (Fijałkowski x1) 05.09.09r.
Pojechaliśmy do Stężycy w 13, w tym jedenastu juniorów 9 w składzie i 2 na rezerwie. Mecz zaczął się niespodziewanie od naszych ataków. Dwie świetne sytuacje miał Fijałkowski, lecz minimalnie chybił. Pod koniec pierwszej połowy straciliśmy dwie bramki, najpierw błąd Łukasza Czarnoty, a poźniej złe ustawienie muru przez Pawła Jarosza. W drugiej połowie pierwsi bramkę strzelili Stężyczanie lecz pare minut później cień nadzieji na wywiezienie korzystnego rezultatu dał Fijałkowski. W dalszej fazie meczu nasi opadli z sił i najlepszy strzelec A klasy wpakował nam bramkę na 4:1.

IV kolejka- LKS "Wilki" Wilków"-LKS "Poraj" Kraczewice 3:1(Krzak, Czarnota W., Czarnota J. x1) 13.09.09r.
Na mecz z Kraczewicami jeszcze nie wyleczył się Woś, więc nikt nie był pewny o wynik. W 30 min. prostopadłe podanie od Krzaka otrzymał Czarnota Witold, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie pomylił się i strzelił obok bezradnie reagującego bramkarza z Kraczewic. Pod koniec pierwszej połowy goście doprowadzili do remisu. Bramkę na 1:1, strzelił znany w naszej okolicy Samolej. Druga połowa to widoczna przewaga "Wilków". Najpierw od bramki trafił drugi z braci Czarnotów, a później jedenastkę wykorzystał Krzak.

V kolejka- KKS "Garbarnia" Kurów-LKS "Wilki" Wilków 0:3 walkower 20.09.09r.
Na mecz do Garbowa, bo tam rozgrywała swoje mecze "Garbarnia" pojechaliśmy w osłabionym składzie. Wynik na boisku to 6:1 na korzyść Kurowian lecz jak później się dowiedzieliśmy został nam przyznany walkower. Jedyną bramkę dla LKS-u strzelił Grądziel.

VI kolejka- LKS "Wilki" Wilków-GTS "Zawisza" Garbów 2:0(Pietroń, Woś x1) 27.09.09r.
Na mecz z "Zawiszą" do gry wrócił Woś. W pierwszej połowie świetne prostopadłe podanie od Fijałkowskiego wykorzystał Pietroń, który strzelił w sytuacji sam na sam obok bramkarza. W drugiej połowie znów asysta Fijałkowskiego, tym razem była to centra wprost na głowę Wosia, który pięknym strzałem pokonał bramkarza.

VII kolejka- KS "Powiślak" Końskowola-LKS "Wilki" Wilków 2:0 04.10.09r.
Ten mecz, najlepiej usunąć z naszej pamięci, był to chyba najgorszy mecz w naszym wykonaniu w rundzie jesiennej. W pierwszej połowie faul w polu karnym (tak przynajmniej myślał sędzia) i sędzia pokazuje na wapno. Do piłki podszedł Michał Białek i zrobiło się 1:0 dla gospodarzy. W drugiej połowie a dokładnie w 80 minucie meczu rzut wolny pośredni na 16 metrze dla "Wilków" do piłki podchodzi Zagozdon i piłka mija słupek bramki strzeżonej przez Wojciecha Pięte. Jeszcze pod koniec meczu, zagapienie sędziego wykorzystła jeszcze raz Białek i mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla gospodarzy. Warto dodać, że w tym meczu do gry wrócił kontuzjowany Daczka.

VIII kolejka- LKS "Wilki" Wilków-BKS Bogucin 4:0(Woś x3, Daczka x1) 11.10.09r.
Mecz rozpoczął się od lekkiej przewagi piłkarzy z Bogucina. Lecz to my strzeliliśmy pierwsi bramkę. W 32 minucie sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Woś. Dwie minuty później było już 2:0. Rzut rożny i błąd bramkarza gości wykorzystał jeszcze raz Woś. W drugiej połowie na boisku pojawił się Daczka. Hat-tricka ustrzelił Mateusz, który potem pięknie zagrywa do w/w Daczki i wynik to 4:0.

IX kolejka-"Serokomla" Janowiec-LKS "Wilki" Wilków (Czarnota W., Turski x1, samobójcza) 18.10.09r.
Tego meczu miało nie być, ale jednak do Janowca pojechaliśmy. Mecz chyba na najgorszym boisku w naszej lidze zaczęliśmy wyśmienicie, akcja Kramka, który dośrodkowuje piłkę w pole karne i trafienie samobójcze Kramka tylko, że tym razem był to Emil Kramek, z Janowca. Potem to widoczna przewaga gospodarzy, którzy wykorzystują sytuację i strzelają nam bramkę na 1:1. W przerwie można było podziwiać, ruiny zamku w Janowcu. W drugiej połowie "Wilki" przejęły przewagę. W 60 minucie Turski strzela bramkę na 2:1. Lecz parę minut później niepotrzeby faul Grześka i mamy jedenastkę dla gospodarzy. Do piłki podchodzi jeden z zawodników "Serokomli" i pewnie wykorzystuje rzut karny. Lecz "Wilki" walczyły do końca. Rzut wolny z 25 m. piękne, miękkie dośrodkowanie Daczki i piękną główką popisuje się Witek Czarnota. Można powiedzieć, że wygraliśmy dzięki naszemu świetnemu bramkarzowi Jaroszowi, który czasem w sytuacjach beznadziejnych wyjmował piłki niedobrony. Cenne 3 pkt. zostały wywiezione z Janowca

X kolejka- LKS "Wilki" Wilków-GLKS "Żyrzyniak" Żyrzyn 3:1(Krzak, Daczka, Turski x1) 25.10.09r.
Zaczęliśmy bardzo dobrze. Już w pierwszych dziesięciu minutach meczu "Wilki" stworzyły sobie dwie sytuacje, z czego jedną wykorzystały. Dośrodkowanie Kramka i gol Krzaka, który uderza piłkę, lobując tym samym bramkarza gości. Potem do głosu doszeł "Żyrzyniak", który głównie pod koniec pierwszej połowy zmarnował kilka sytuacji. Na początku drugiej połowy znów "Wilk" zaskoczyły graczy z Żyrzyna. Zaraz po rozpoczęciu piłkę przejął Daczka, który zagrał do Wosia, ten kiwając jednego z obrońców podaje Sebkowi, który za drugim razem pokonuje bramkarza. Po strzeleniu drugiej bramki, "Wilki" uspokoiły grę. Nasi zawodnicy grali spokojnie z tyłu. Pod koniec meczu błąd obróńców wykorzystał Turski, podwyższając wynik na 3:0. Jeszcze w ostaniej minucie meczu gościom udało się strzelić honorową bramkę, lecz nic to nie zmieniło.

XI kolejka- KS Drzewce-LKS "Wilki" Wilków 2:2(Krzak x2) 31.10.09
"Mecz na wodzie"- tak można nazwać spotkanie pomiędzy drużyną z Drzewiec a zawodnikami LKS-u. Zaczęliśmy spokojnie, lecz w 35 minucie straciliśmy bramkę, błąd naszych obrońców wykorzystał jeden z zawodników gospodarzy. Jeszcze w pierwszej połowie Drzewce zdołały zdobyć drugą bramkę. W drugiej połowie Drzewce znów ruszyły do ataku. Seryjnie marnowane sytuacje i słowa jednego z obrońców KS-u "Zobaczycie to się zemści". No i rzeczywiście tak było. Najpierw w 78 minucie Krzak na 2:1. Potem w 89 minucie zawodnik gospodarzy nie trafił na pustą bramkę. W 92 minucie "Wilki" zdobyły bramkę na 2:2. Nieporozumienie obrońców znów wykorzystał Krzak. Pamiętam słowa bramkarza z Drzewiec "Ten mecz był nasz".

XII kolejka- LKS "Wilki" Wilków-LKS "Hetman" Gołąb 2:1 (Krzak, Fijałkowski) 08.11.09r.
Mecz z liderem rozpoczął się niespodziewanie od bramki strzelonej przez LKS. Górne podanie do Krzaka, który sprytnie "wepchnął" się między obrońców i strzelił obok bezradnie rzucającego się bramkarza z Gołębia. Potem do odrabiania strat rzucili sie goście. Marnowali sytuacje jedną za drugą. Druga połowa to znów przewaga "Hetmanowców". Dopiero w 65 minucie do bramki trafił Jakub Gowin. Lecz w 81 min. świetne prostopadłe podanie od Daczki i Fijałkowski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Artur pewnie kiwnął bramkarza i turlnął piłkę w kierunku bramki, do pościgu za nią zerwał się jeden z obrońców "Hetmana" lecz ta wpadła ostatecznie do bramki. Jeszcze pod koniec meczu Jarosz bronił jak natchniony i mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla "Wilków".

XII kolejka- LKS "Cisy" II Nałęczow-LKS "Wilki" Wilków 2:2 (Krzak x2) 14.11.09r.
Na ostatni mecz do Nałęczowa pojechaliśmy bez naszego weterana Rysia Frydeckiego. Mecz zaczął się od przewagi gospodarzy, którzy w 30 minucie strzelili bramkę na 1:0. W pierwszej połowie mieliśmy jedną sytuację lecz piłki nie sięgnął Krzak. Na początku drugiej połowy indywidualna akcja Wosia, ktory zagrywa do Krzaka, który pewnie umieszcza piłkę w bramce. Parę minuta później gospodarze znów obejmują prowadzenie. Lecz w 76 minucie świetna akcja Turskiego na prawej stronie i bramka Krzaka.

Podsumowując: "Wilki" spisały się świetnie w tej rundzie, mimo to że nasza średnia wieku to 20.5. Miejmy nadzieję, że na wiosnę utrzyma się forma i będziemy niespodzianką naszej ligi, ale żeby to osiągnąc musimy trenować, dlatego zapraszam na halę do Opola Lubelskiego co sobotę. Życzymy dalszych sukcesów.